Szórólapügy: reagált Czuczor Gergely a polgármesterek tiltakozására
- Budaörsi Infó
- 2026 február 20.
(Budaörs, 2026. február 20. – Budaörsi Infó) Ahogy arról korábban beszámoltunk, több település – Törökbálint, Sóskút és Biatorbágy – polgármestere is nyilvánosan jelezte: tudtuk és hozzájárulásuk nélkül szerepeltek fényképeik Czuczor Gergely, a Fidesz Pest 02-es választókörzet országgyűlési képviselőjelöltjének szórólapján.
A polgármesterek közleményeikben hangsúlyozták, hogy pártpolitikai kampányban nem vesznek részt, és nevük, arcképük kampánycélú felhasználásához nem adtak engedélyt.
Czuczor Gergely reagálása
A Budaörsi Infó megkeresésére Czuczor Gergely az alábbi választ küldte:
„A bemutatkozó szórólapon olyan korábban készült és közösségi oldalamon publikált fotókat használtam fel illusztrációként, amelyek a mellettem álló személyek, polgármesterek tudtával és beleegyezésével készültek. Ezekkel szemben semmilyen kifogás nem érkezett, ezért újra felhasználtam a képeket offline-felületen.”
A képviselőjelölt tehát álláspontja szerint olyan fényképekről van szó, amelyek elkészítésekor a szereplők tudtak a felvételről, és mivel a közösségi oldalán már korábban nyilvánosan megjelentek, kifogás nem érkezett ellenük, ezért azokat kampányanyagban is felhasználta.
Az álláspontok különbsége
Az ügy lényege így jelenleg abban áll, hogy:
– a polgármesterek szerint a kampánycélú felhasználásra nem adtak hozzájárulást,
– Czuczor Gergely szerint a fotók elkészítése és korábbi publikálása tudtukkal és beleegyezésükkel történt, és kifogás nem merült fel.
A kérdés tehát az, hogy egy nyilvános rendezvényen készült, korábban online közzétett fotó újrafelhasználása kampánykiadványban külön hozzájárulást igényel-e, illetve milyen jogi és etikai megítélés alá esik.
Kampányhelyzet a Pest 02-es körzetben
A Pest 02-es választókerületben, amelybe Budaörs is beletartozik, a kampány az elmúlt hetekben érezhetően élesebbé vált. A körzet több településén is hangsúlyos kérdés a helyi önkormányzatok és az állami döntések viszonya, különösen beruházások, adóelvonások és infrastrukturális fejlesztések ügyében.
A szórólapügy ebben a feszült kampánykörnyezetben kapott kiemelt figyelmet.
UPDATE:
Háromból egy polgármester jelenti a választási bizottságnál a Fidesz jelöltjét a képfelhasználás miatt – írta meg a telex.
Szőke Péter, Törökbálint független polgármestere a lapnak azt mondta, hogy „természetesen fogok bejelentést tenni”. Szerinte meglehet, hogy a jelölt így jogtalan előnyre próbál szert tenni.
Biatorbágy független polgármestere, Kocsis József nem kívánt további kommentárt hozzáfűzni a korábbi közleményéhez.
Sóskút független polgármestere, Mészáros József nem szeretné már tovább görgetni az ügyet, bejelentést a választási bizottság felé nem tervez.
(Budaörsi Infó / A kép 2025 márciusában készült.)
Előzmény:
Szórólapbotrány – Több polgármester tiltakozik Czuczor Gergely kampányanyaga miatt
facebook:
















0 Komment