Változás a bankoknál – Február 1-től havi 300 ezer forint készpénz vehető fel díjmentesen
- Budaörsi Infó
- 2026 február 02.
Mától jelentős változás élesedik a bankautomatáknál – az ingyenes készpénzfelvétel több mint egy évtizede meglévő, 150 ezer forintos limitje megduplázódik, így már havonta 300 ezer forintot is felvehetünk díjmentesen.
Az ingyenes készpénzfelvétel egyéb feltételei ugyanakkor nem változtak.
Mától, 2026. február 1-től megduplázódik, vagyis 300 ezer forintra emelkedik az ingyenes készpénzfelvételi limit. Vagyis azok, akik bankszámlára kapják a jövedelmüket, nyugdíjukat, ám mégis ragaszkodnak a készpénzhez, ezentúl az eddigi havi 150 ezer forint helyett már 300 ezer forintot tudnak majd teljesen ingyenesen felvenni a bankautomatákon keresztül.
Az ingyenes készpénzfelvételi lehetőséghez kapcsolódó egyéb szabályok ugyanakkor nem változtak, vagyis továbbra is személyenként egy bankszámlán alkalmazható az ingyenes készpénzfelvétel. Arról az ügyfeleknek kell nyilatkozni, hogy melyik bankszámlán szeretnék érvényesíteni ezt a lehetőséget, az úgynevezett készpénzfelvételi nyilatkozat leadásával. Amennyiben ezt a nyilatkozatot már korábban leadták, úgy nincs teendő, az eddigi 150 ezer forintos limit automatikusan megemelkedik a mai naptól.
Természetesen ezen lehet változtatni – a már leadott nyilatkozat visszavonható, illetve egy új, másik számlára leadott nyilatkozat esetén az utóbbi lesz érvényes, míg a korábbi érvényét veszti. Az adott hónap 20. napjáig leadott nyilatkozatok esetén az ingyenes készpénzfelvétel már a következő hónap 1-jétől érvénybe lép, míg az ezt követően leadott nyilatkozatok csak az adott hónap utáni második hónap 1-jén lépnek hatályba.
Ugyancsak változatlan az a szabály, amely szerint az ingyenes készpénzfelvétel havonta két alkalommal érvényesíthető maximum a 300 ezer forint erejéig. A két, külön tranzakció során felvett összegek összeadódnak, tehát például, ha egyszer már felvettünk 200 ezer forintot, akkor a második alkalommal már csak 100 ezer forint vehető fel díjmentesen az adott hónapban.
(Forrás: Bank360)
facebook:












0 Komment