Sikerrel teljesítették a budaörsi önkéntes tűzoltók a minősítő gyakorlatokat

(Budaörs, 2025. május 26. – Budaörsi Infó) A Budaörs Város Önkéntes Közhasznú Egyesület tagjainak idén is sikerült végrehajtani az önálló beavatkozó címért tartott szituációs feladatot. 

 

A feltételezett káreset egy gépműhelyet érintett, ott kellett személykeresést végrehajtani és a tüzet megfékezni.

Ilyen minősítő gyakorlaton minden évben részt kell vennie a budaörsi önkéntes tűzoltóknak annak érdekében, hogy megőrizzék önálló beavatkozó címünket, amit 2014. július 01-től birtokolnak.

A szigorú szakmai feltételeknek ezúttal is megfeleltek – a minősítő gyakorlatot teljesítették –, így megtarthatják önálló beavatkozó címüket, aminek az a lényege, hogy bizonyos káresetekhez hivatásos tűzoltók nélkül is vonulhatnak és végezhetnek tűzoltási és/vagy műszaki mentési feladatokat.

A gyakorlat során bebizonyosodott, hogy az állomány szakmai felkészültsége, eszközeinek, felszereléseinek bevethetősége, valamint a beavatkozást irányító személy tűzoltásvezetői feladatok ellátására alkalmas.

Az önálló beavatkozásokat az Egyesület a hivatásos katasztrófavédelmi szerv területi szervezetének vezetőjével kötött együttműködési megállapodás alapján végezheti.

A gyakorlatot ellenőrző vármegyei katasztrófavédelmi igazgatóság sikeres vizsga esetén egy évig érvényes, önálló vonulásra és beavatkozásra szóló engedélyt ad ki a budaörsi tűzoltóság részére.

Az Egyesület 20 aktív fővel lát el szolgálatot Budaörsön a több mint harmincezres lakosság védelmét biztosítva.

 

 

ote2

 

(Budaörsi Infó/Fotó: ÖTE)

facebook:

0 Komment

Válasz küldése

Be kell jelentkeznie, a komment írásához.