Nemzetközi Roma Nap Budaörsön: zene, tánc, hagyományok és közös élmények a Tanodában

(Budaörs, 2026. június 4. – Budaörsi Infó) Különleges kulturális estére várják az érdeklődőket Budaörsön: június 5-én, pénteken 17 órától a Budaörsi Tanodában rendezik meg a Nemzetközi Roma Nap budaörsi programját.

 

 

Az esemény célja, hogy a résztvevők együtt ünnepeljék a roma hagyományokat, a zenét, a táncot és a közösséget. A szervezők családokat, baráti társaságokat és minden érdeklődőt szeretettel várnak.

 

Kiállítások, táncház, népzene és közös éneklés

A programban molinós kiállítás és cigánykendő-kiállítás is szerepel, emellett hagyományos cigány népviseleti ruhákat is bemutatnak.

A zenei és táncos programok között táncház, népzenei előadás, valamint cigány dalok tanítása is várja a közönséget. Az est hangulatához hozzájárul a közös éneklés, a hagyományos roma zenei világ és a közösségi részvétel.

 

Vetélkedő, ételek és tábortűz

A rendezvényen lesz „Ki Tud Többet a Cigányokról?” vetélkedő is, amely játékos formában adhat lehetőséget a roma kultúra és hagyományok jobb megismerésére.

A programot hagyományos cigány ételek, zsákbamacska és tábortűz is színesíti.

 

Közreműködők

Az est közreműködői között lesz Horváth Jenő hegedűn, fellép a Romano Glaszo együttes, valamint a Budaörsi Nyitott Kórus is.

 

Helyszín és időpont

A Nemzetközi Roma Nap budaörsi programját 2026. június 5-én, pénteken 17 órától tartják a Budaörsi Tanodában.

Helyszín: 2040 Budaörs, Farkasréti út 6/A.

A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak egy zenével, tánccal, hagyományokkal és közös élményekkel teli estére.

 

(Budaörsi Infó)

facebook:

0 Komment

Válasz küldése

Be kell jelentkeznie, a komment írásához.