Új országos óvodai alapprogram jövő szeptembertől
- Budaörsi Infó
- 2012 december 14.
Jövő szeptember elsején lép életbe a megújuló óvodai alapprogram, eddig az időpontig kell módosítani és jóváhagyatni az óvodák pedagógiai programjait az új alapprogramban foglaltakkal összhangban – közölte az oktatási államtitkárság csütörtökön. Az alapprogramról szerdán döntött a kormány.
Az államtitkárság közleménye szerint az óvodai nevelés új, országos alapprogramja biztosítja, hogy az óvodai nevelésben részesülő valamennyi gyermek ugyanazon alapelvek, feltételek, szakmai követelmények mentén sajátíthassa el mindazokat a képességeket és ismereteket, amelyek alkalmassá, éretté teszik az iskolai évek megkezdésére.
Az alapprogram a nemzeti köznevelésről szóló törvényhez igazodva biztosítja, hogy valamennyi gyermek óvodai nevelése azonos alapelvek, feltételek, szakmai követelmények alapján történjen. Az óvodai nevelés legfőbb célja, hogy fejlessze azokat a képességeket, továbbadja mindazt az ismeretanyagot, amelyekre az iskolába lépéshez szükség van – emelték ki.
Kitértek arra is, hogy az óvodai nevelőmunkában fontos annak a tevékenységközpontú szemléletnek a megerősítése, amely támogatja a gyermek egészséges fejlődését, hátrányainak csökkentését, tehetségének kibontakoztatását, és – egyéni adottságaira is figyelemmel – azoknak a képességeknek a folyamatos kialakulását, amelyek segítik őt az iskolai életre való felkészülésben.
facebook:
0 Komment