Nem költözik vissza a Budaörsi Gazdapiac a Patkó utcába?

(Budaörs, 2025. december 11. – Budaörsi Infó) 2025. november 15-től ideiglenesen új helyszínre költözött a Budaörsi Gazdapiac. Az árusok az Ifjúság utcai nagy parkolóhoz kerültek a park felőli oldalra, a kutyafuttató mellé. Az eddigi tapasztalatok nagyon pozitívak voltak, és a parkolás is sokkal könnyebb a vásárlók számára. Viszont nem biztos, hogy az új helyszín ideiglenes marad. Lehet, hogy nem költözik vissza a Patkó utcába a Budaörsi Gazdapiac?

 

 

Korábbi cikkünkben beszámoltunk arról, hogy a Fővárosi Vízművek egy Európai Uniós program keretén belül gerincvezetéket cserél,  felújítják a vízhálózatot a Patkó utca teljes hosszában. 

A társasházakhoz bemenő csatlakozó vezetékeket kicserélik, vagyis a Patkó 1-től a Patkó 9-ig nehezebben lehet majd parkolni.

Ezért a Gazdapiacnál úgy gondolták, hogy nem nehezítik a lakók helyzetét a szombati piaccal, és az Önkormányzattal együttműködve közösen úgy döntöttek, hogy átköltözik a Piac egy ideiglenes helyszínre amíg tart a felújítás.

Gazdapiac első napja az új helyszínen 2025. november 15-én volt, és nagyon pozitívak a tapasztalatok, bár voltak ellene is felszólalók a közösségi felületeken.

 

 

piac_ujahleyen (3)

 

Az árusok jobban elférnek, a parkolás könnyebb, a vásárlók számára jobban átlátható a helyszín.

Kisberk Balázs, a Gazdapiac főszervezője a Budaörsi Infónak elmondta, hogy nem okozott a Gazdáknak problémát az új helyszín, hisz az áramvételezést is sikerült megoldani az Önkormányzat segítségével.

„Az első visszajelzések nagyon pozitívak. Jeleztem az Önkormányzat felé is, hogyha van rá lehetőség, akkor szívesen maradnánk ezen a helyszínen a vízhálózat felújítását követően is. 

Én úgy látom, hogy ennek nem lesz akadálya, de sokat számít nekünk a budaörsiek véleménye, ezért arra buzdítok mindenkit, hogy ossza meg velünk a tapasztalatait az új helyszínnel kapcsolatban a Gazdapiac közösségi oldalán, vagy a Budaörsi Infó felületein.”

 

Ebben az évben biztos, hogy az Ifjúság utcai nagy parkolóban találják a Gazdapiacot, de hogy 2026-ben visszaköltözik e a Patkó utcába, azt még nem lehet biztosan tudni. Amint végleges döntés születik megosztjuk olvasóinkkal.

 

 

Korábbi cikkeink a témával kapcsolatban:

 

Sikeres kezdés! – Új helyszínen a Budaörsi Gazdapiac

 

Ez nem kacsa! – November 15-től ideiglenesen új helyszínre költözik a Budaörsi Gazdapiac, és Liba Napokat tartanak!

 

 

(Budaörsi Infó)

 

facebook:

0 Komment

Válasz küldése

Be kell jelentkeznie, a komment írásához.