Filmklub a Jókai Mór Művelődési Házban: Boldogok a sajtkészítők

(Budaörs, 2026. január 9. – Budaörsi Infó) Új időpontban várja a filmkedvelőket a Jókai Mór Művelődési Ház filmklubja: 2026. február 10-én, kedden 19 órától egy francia vígjáték-dráma, a Boldogok a sajtkészítők kerül vetítésre. A program díjtalanul látogatható.

 

 

Louise Courvoisier 2024-ben készült első nagyjátékfilmje egy dél-franciaországi tinédzser, Totone történetét meséli el, akinek gondtalan, bulizással teli mindennapjai egyik pillanatról a másikra véget érnek. A fiú hétéves húgával marad egyedül, miközben rá hárul az örökölt sajtkészítő műhely sorsa is. Barátaival együtt merész tervet szőnek: elkészítik a régió híres sajtját, a Comté-t, és beneveznek a helyi sajtversenyre, ahol 30 000 eurós pénzjutalom a tét. Bár a családi tudás elveszett, a lelkesedésük határtalan.

A film érzékenyen és humorral beszél felnőtté válásról, felelősségről, barátságról és az örökség továbbviteléről. Nem véletlen, hogy Louise Courvoisier ezzel az alkotással mutatkozott be a Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon, ahol az Un Certain Regard szekció ifjúsági díját is elnyerte.

A vetítést követően beszélgetésre is sor kerül, amelyet Bárdos Csaba vezet.

A film 16 éven aluliak számára nem ajánlott!

(Budaörsi Infó)

facebook:

0 Komment

Válasz küldése

Be kell jelentkeznie, a komment írásához.