Hauser József Városi Közművelődési Díjjal tüntették ki dr. Mester Editet
- Budaörsi INFÓ
- 2015 november 08.
(Budaörs, 2015. november 8. – Budaörsi Infó) Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete a város kulturális életének fejlődése érdekében végzett kiemelkedő munka elismerésére alapította a Hauser József Városi Közművelődési Díjat 2003-ban. 2015-ben a Régiségbúvár Ifjúsági és Kulturális Egyesület (dr. Mester Edit) és a Budaörsi Német Nemzetiségi Önkormányzat volt elnöke, a jelenlegi magyarországi németek parlamenti szószólója Ritter Imre érdemelte ki ezt a kitüntetést.
Dr. Mester Edit a Budaörsi Infónak elmondta, hogy nagyon jó érzés volt átvenni ezt a kitüntetést, számára ez a legnagyobb megbecsülés jele.
“Úgy gondolom, hogy nem volt hiába az a sok év munkája, ami mögöttünk van. Természetesen folytatjuk tovább. Igény van azokra a programokra amiket csinálunk. Ez a díj még inkább megerősít minket abban hogy újítsunk, fejlesszünk.
Ez a kitüntetés azt jelenti nekem, hogy az elmúlt 15 év munkája mindenki számára immár elfogadott. A legelső régészeti kiállításunk 1993-ban volt. Nagyon régóta tevékenykedünk. Akkor még a városi könyvtárban ideiglenes kiállításunk volt csak, majd utána vált állandó kiállítássá. Amikor a Régészeti Múzeum megüresedett, átköltöztünk abba az épületébe.
Nagyon régóta folytatjuk azt a tevékenységet, és mostanra értük azt el, hogy állandó intézményként tekintsenek rám, nem egy ideiglenes dologra. Az Önkormányzat részéről is azt látjuk, hogy felismerték, hogy ez egy olyan múzeum és régészeti park, ami itt él, és amire szükség van.”
A Régiségbúvár Ifjúsági és Kulturális Egyesületről
Mester Edit elnök által vezetett Régiségbúvár Ifjúsági és Kulturális Egyesület több mint 10 éve végez kiemelkedő szakmai munkát a városban. Az Egyesület működteti, üzemelteti és tölti meg hónapról hónapra értékes programokkal a Városi Régészeti Kiállítást és a Csiki Pihenőkertet.
A Városi Régészeti kiállítás 2003-ben jött létre. Az Egyesület játékos és érdekes múzeumpedagógiai foglalkozásokon keresztül mutatja be a régi korok mindennapjait. A jeles napokhoz, ünnepekhez kapcsolódóan felelevenítik azok hagyományait, és ezek köré családoknak szóló rendezvényeket szerveznek.
A Csiki Pihenőkert és Árpád-kori Régészeti Park Budaörsön 2003-tól működik A rekonstruált régészeti objektumok mellett, a gyermekek, iskolák számára erdei-iskola és nyári tábor is működik.
Számos szakmai kiadványt szerkesztettek és adtak ki az önkormányzat segítségével.
2007-ben megrendezték a Régészeti Parkok Magyarországon tudományos konferenciát és bemutató napokat.
Városi rendezvények aktív résztvevői és szerepet vállalnak a testvérvárosi rendezvények megvalósításában is.
Testvértelepülésekről és az ország számtalan pontjáról érkező gyermekeket táboroztatnak, megismertetve őket Budaörs és a magyarok történelmével.Rendszeres résztvevői az országos jelentőségű Múzeumok Éjszakájának, a Kulturális Örökség Napjának ezáltal is a város jó hírét öregbítik.
Budaörs kulturális életében végzett kiemelkedő szakmai munkájukat az Önkormányzat Hauser József Városi Közművelődési Díjjal ismeri el.
Gratulálunk!
A Hauser József Városi Közművelődési Díjról
A Díjat annak a személynek, vagy szervezetnek ítéli oda a Képviselő-testület aki hosszú időn keresztül eredményesen tevékenykedett Budaörs város kulturális, közművelődési életében, munkássága, magatartása példaként állítható mindannyiunk elé.
A bronzból készült Emlékérem mellé díszoklevél jár, valamint az adományozottat a mindenkori minimálbér ötszöröse illeti meg.
A fentiek mellé a kitüntetett egy Budaörs címerrel gravírozott sorszámozott egyedi karórát is kap.
Hauser Józsefről
Hauser József 1912. december 23-án született Budaörsön. Felmenői több emberöltőig visszamenőleg is mind budaörsiek voltak. 1934-ben szerzett tanítói diplomát és egy életre elkötelezte magát a pedagógusi hivatással.
A Templom téri egykori leányiskola (majd 2. számú általános iskola), igazgatója volt 1973-ig, nyugdíjba vonulásáig. Tanítványai szerint szigorú, de igazságos pedagógus volt.
Hivatása mellett azonban majd nyugdíjas éveiben ideje nagy részét a német nemzetiségi múlt kutatásának szentelte, fáradhatatlanul dolgozott a Helytörténeti Gyűjtemény létrehozásában.
Életművének tekinthető az 1986-ban, Budaörs várossá válásának tiszteletére megjelentetett Budaörsi Krónika című monográfiája.
Önzetlenül segített a hozzá fordulóknak. 2002-ben kísérték utolsó útjára a Nefelejcs utcai (ma régi) temetőbe.
(Budaörsi Infó)
facebook:
0 Komment