Lerakták az Árpád utcai gyógypedagógiai iskola alapkövét
- Budaörsi INFÓ
- 2015 szeptember 29.
(Budaörs, 2015. szeptember 29. – Budaörsi Infó) 2015. szeptember 29-én, ünnepélyes keretek között tették le a Bleyer Jakab Német Nemzetiségi Általános Iskola – Gyógypedagógiai Intézményi Egység új épületének alapkövét a Árpád u. 4–8. szám alatt.
Az alapkő letételen jelen volt Wittinghoff Tamás, Budaörs polgármestere, Kálóczi Imre alpolgármester, a Képviselő-testület tagjai, Dr. Bocsi István jegyző és Dr. Molnár Bernadett aljegyző.
Az épületet tervező ARCHIKON Kft. képviseletében: Nagy Csaba és Pólus Károly vezető tervezők és munkatársaik.
A kivitelező LAM Zrt. képviseletében: Szecső Attila Csaba tulajdonos, Kővári Attila vezérigazgató és Fekete Károly műszaki vezető.
Szelényiné Dobi Gyöngyi igazgató asszony a Bleyer Jakab Német Nemzetiségi Általános Iskola részéről és Szirmai Csabáné tagintézmény vezető.
A városi intézmények vezetői, a Polgármesteri Hivatal szakirodájának képviselői, a KLIK képviselői és a sajtó munkatársai.
Ünnepi beszédet mondott Wittinghoff Tamás, Budaörs polgármestere.
A beszédet követően egy kedves műsort adtak elő az intézmény leendő lakói.
Végül sor került az alapkő letételére. Az urnába a Képviselő-testület döntése, az építési szerződés, a leendő intézmény terve, Budaörs zászlója, egy mai napilap, a Budaörsi Napló és a Budaörsi Infó aktuális számai kerültek bele.
Előzmények:
2014. február 4-én emelkedett jogerőre az Árpád u. 4-8. szám alatt (a 900 hrsz-ú ingatlanon) a Bleyer Jakab Német Nemzetiségi Általános Iskola Gyógypedagógiai Intézményi Egység új épületére vonatkozó építési engedély, amely alapján Budaörs Város Önkormányzat megrendelésére 2015. augusztus 13-án a munkaterület átadásával megkezdődtek a munkálatok.
Az épület felőli oldalon az építkezés ideje alatt az ingatlan előtti járda felvonulási területként szolgál, ezért azt lezárják.
Elsőként az ingatlanon megtalálható épületek elbontása történt meg.
Ezt követően a beruházás során egy, a környezetébe illeszkedő, 4 tanteremmel, 1 könyvtár és számítógépteremmel, 1 technika teremmel, 1 foglalkoztatóval ellátott modern, földszintes, magastetős kialakítású iskolaépület jön létre, amelynek hasznos alapterülete 499 m2.
Az akadálymentes épület gyalogosan az Árpád utca irányából szintkülönbség nélkül lesz megközelíthető. Az építészeti koncepció alapja egy, a használat szempontjából ideális, a belső átrium udvart körülölelő közlekedő, melynek része az étkező és az aula rejtett közlekedője is. Erre a jól átlátható rendszerre vannak felfűzve a funkcionális egységek (tantermek, szaktantermek; igazgatási blokk; étterem, konyha; sportegység; vizes blokkok) úgy, hogy azok a legideálisabb csoportosításban kedvező tájolásúak legyenek.
A tetőszerkezet félnyereg, illetve nyeregtetős lesz. A homlokzatképzés kerámiával burkolt mezőkből és vékonyvakolati mezőkből áll majd. A hanggátló válaszfalakat kerámiaelemekből falazzák, más válaszfalak gipszkartonból készülnek. A padlóburkolatok a konyhában és a vizes helyiségekben greslapburkolatok lesznek, egyéb helyeken melegburkolatok (linóleum). A külső nyílászárók fa szerkezetűek, a tantermi oldalon pedig műanyag szerkezetűek hőszigetelő üvegezéssel.
Az épület körbeöleli a belső átriumkertet, a tantermek előtt látványkert jön létre, a szaktanteremhez pedig tankert kapcsolódik. A hátsó kertben játszókert, tornapálya, parkoló és kerti tároló kerül kialakításra.
(Budaörsi Infó/forrás: budaors.hu)
facebook:
0 Komment