Orbán: nem lefutott a választás

Nem lefutott a választás, a mérkőzés vasárnap reggel nulla-nulláról indul – hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a Hír Tv P8 című műsorában szombat este felvételről sugárzott interjúban.

 

“Mindegy, hogy mi történt korábban, hiába volt jó az edzőtábor, az alapozás (…), ha a mérkőzés végén rossz eredmény van a táblán” – mondta a Fidesz elnöke. Hozzátette: nem látja a jobboldalon, a polgári, nemzeti, keresztény táborban a mindent átütő eltökéltséget, “hogy ha törik, ha szakad, ott leszek és be fogjuk ezt húzni”.

 

“Nagy arányú részvételben vagyunk érdekeltek, mindenkit el kell vinnünk. Úgyhogy megmondom őszintén – tudom, hogy ez túlzásnak tűnik sokak számára – van okunk aggódni a választás eredménye miatt” – fogalmazott.
A kormányfő a felvetésre, hogy vannak, akik meg akarják osztani a szavazatukat a Fidesz és a Jobbik között, úgy válaszolt: “nem bízhatjuk a jövőnket egy olyan politikai erőre, amely még nem tett le semmit az asztalra”. “Én is voltam fiatal, én is azt gondoltam, hogy ide nekem az oroszlánt is, de végig kell menni a munkán” – hangoztatta azzal együtt, hogy a Fidesz politikusai részt vettek a rendszerváltásban, majd a parlamenti politizálásban, mielőtt kormányra kerültek, aztán a 2002-es választási vereség után megújították politikai közösségüket.

“Bizonyíték kell, nem ígéret. A másik dolog, hogy hagymázas dolgokat, amelyeket lehet, hogy jól esik kimondani, nem lehet kormányprogammá emelni. (…) Az unióból való kilépés egy gazdasági összeomlás Magyarország számára, olyan trauma, amit nem bír ki az ország” – jelentette ki. Hozzátette: ha a jobboldal hívei engednek indulataiknak, és megosztják a szavazatukat, akkor “gyengítenek bennünket, és beszűkítik azt a jövőt, amit egy erős kormányzással valósággá tudnánk váltani”.

Szólt arról, négy éve azt ígérték, nagy győzelem, nagy változás, és kormányzásuk bizonyított: az ország magára talált, kimászott a veremből, amibe az előző ciklusban belelökték, és szép jövő előtt áll, de ezt a történelmi lehetőséget meg kell ragadni.

Orbán Viktor azt mondta: 2002-ben egy kis győzelemnek is örültek volna, 2010 óta viszont óhatatlanul a kétharmados többség a mérce. “De nem lehet mindig a léc fölött lenni, az élet nem ilyen, fel is kell ugrani, és le is jön az ember. Meg kell becsülni, amit a Jóisten ad meg amit a választópolgárok összeadnak nekünk” – mondta, megjegyezve, egyszerű többséggel is lehet kormányozni, azonban a többség aránya nem mindegy.

Minél erősebb a kormány és a parlamenti többség, “annál inkább képes lesz állni az ország hajója a viharokat, mert viharok lesznek, amit elértük az elmúlt négy évben, sokan akarják visszacsinálni”, ezért fontos, hogy a Fidesznek nagy többsége legyen – folytatta.
A kormányfő szerint az elmúlt négy évben Magyarország volt Európa legegységesebb állama, és ezt nem kellene feladni. Teljes nemzeti egység nincs, a szabadságharcban is voltak muszkavezetők, 1956-ban is voltak, akik az oroszok oldalán harcoltak, de ha egy politikai erő 50 százalék körüli támogatottságot tudhat magáénak, az fantasztikus eredmény, “mindenhol megsüvegelik”, Európában ilyen csak Bajorországban szokott előfordulni – mondta.

A miniszterelnök szólt arról is, nem számít arra, hogy a Fidesz újabb választási győzelme esetén megszűnnének a viták Brüsszellel, ugyanis folytatnák a magyarok érdekeit követő gazdaságpolitikát. Szerinte meg kell majd védeni a rezsicsökkentést, támadás várható a földtörvény miatt és a szabad pálinkafőzés miatt is össze kell mérni az erőket.

Orbán Viktor azt mondta, a magyar baloldal nem újult meg 2010 után, bár – a kettős állampolgárság elfogadásával – nemzeti ügyben “jobb partner lett”, mint amikor “eszeveszett nemzetellenes politikát” folytatott.

Szerinte ugyanakkor a baloldal hagyományosan elmaradottnak tartja az országot, nemcsak gazdaságilag, hanem szellemileg is, ezért kívülről vár impulzusokat, hogy “ebből a sok fasisztából, tökfejből, akik mi vagyunk, végre valami européer liberális világpolgárt lehessen faragni”.

Álságosnak nevezte, hogy a baloldal szerint a Fidesz-kormány kelet felé viszi az országot. Azt mondta, a Fidesz a rendszerváltás óta Európa-párti erő, “igaz, nemzeti alapon”, Magyarország pedig az elmúlt években összeszedett lemaradását próbálja pótolni a keleti nyitással.

A Kádár-rendszerben folyton emelték az árakat, “ilyen szempontból lepipáltuk Kádárt, nem tudom, ez érdem vagy inkább szégyellni kell, de a dolog az úgy fest, hogy a rezsicsökkentésnél népbarátabb politikát nehéz elképzelni” – mondta Orbán Viktor, hangsúlyozva, hogy a közüzemi díjak csökkentése nemcsak fenntartható, hanem folytatható is.

A cél az, hogy a villamos energia a háztartások és a kis és közepes vállalkozások számára is Magyarországon legyen a legolcsóbb Európában – közölte.

A miniszterelnök azt is mondta: a baloldal vádjaival szemben a rendszerváltás óta az ő kormánya volt a leginkább szegénybarát. Szerinte a közmunkások is azért szorítanak, hogy a Fidesz maradjon hatalmon, különben a jelenlegi bérük felét elveszítenék, és megint segélyből kellene élniük. Hozzátette: Magyarországon szegényellenes politikával nem lehet választást nyerni, aki győz, az élvezi a szegények meghatározó részének támogatását.

A devizahitelekről közölte, azért kell megvárni a bírósági döntéseket, hogy a kormány ne hozzon olyan intézkedéseket, amelyeket utólag megváltoztathat az igazságszolgáltatás. Arra számít – mondta -, hogy az egy-másfél hónap múlva esedékes bírósági döntések után “lesz mód arra, hogy a lakáscélú devizahitelezés rendszerétől teljesen megszabaduljunk”.

facebook:

0 Komment

Válasz küldése

Be kell jelentkeznie, a komment írásához.