Fidesz: a Gyurcsány-Bajnai-korszakban eltőzsdézték a nyugdíjak reálhozamát
- Budaörsi Infó
- 2013 április 16.
A Fidesz szerint a Gyurcsány-Bajnai-korszakban eltőzsdézték a nyugdíjak reálhozamát, és bizonytalan volt a nyugdíjrendszer. Ezt Hoppál Péter mondta hétfői budapesti sajtótájékoztatóján, hangsúlyozva: most biztonságban van az emberek nyugdíja.
A nagyobbik kormánypárt szóvivője kiemelte: nyugdíj-ügyben a baloldalnak kell válaszolnia számos kérdésre. Felidézte, hogy 2010-ben, kormányváltás körül az emberek nyugdíjbefizetései végveszélyben voltak, és a baloldal semmilyen olyan rendszert nem hozott létre, ami megóvta volna a nyugdíjakat.
A szóvivő szerint éppen a baloldal szervezte ki külföldi kézben lévő magánnyugdíj-pénztárakba az emberek nyugdíjvagyonát. Kitért arra is, hogy a baloldal volt az a politikai erő, amelyik hitelből finanszírozta a nyugdíjakat Magyarországon, amit a miniszterelnökük is bevallott.
Hozzátette: 2010-ben már fenntarthatatlanná vált a magyar nyugdíj-rendszer, amiben teljes átalakítást kellett eszközölni, meg kellett védeni az emberek pénzét, stabillá téve a nyugdíjakat. Ezt a Fidesz-kormány nagyon kemény munkával elvégezte – fogalmazott, hozzátéve: ennek eredménye, hogy ma minden idők legstabilabb nyugdíját tudhatják magukénak az emberek.
Hozzátette: a baloldali kormányok idején csökkent a nyugdíjak értéke, míg most minden évben nő legalább az infláció mértékével, idén már afölött. Bajnai Gordon ugyanakkor egy havi nyugdíjat vett el a nyugdíjasoktól 2009-ben – mondta.
Hoppál Péter azt mondta: az idei befizetéseket tervezi a kormány az idén a számlákon jóváhagyni, ahogyan azt megígérte.
Józsa István (MSZP) hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben azt firtatta, ki érezheti biztonságban a nyugdíját, valamint azt: hová lett az emberek nyugdíj-megtakarítása. Kérdésével Rogán Antal fideszes frakcióvezetőhöz, Varga Mihály gazdasági miniszterhez és Orbán Viktor miniszterelnökhöz fordult.
Szerinte ma már nincs mit jóváírni az egyéni nyugdíjszámlákon, az emberek befizetései egyszerűen eltűntek. Közölte azt is: aki a pénztárakban maradt, jelentős megtakarítást ért el, míg az állam rosszul gazdálkodott a nála lévő forrásokkal. Botránynak nevezte, hogy a Fidesz az emberek pénzét “felelőtlenül eltőzsdézte”, és olyan gazdaságpolitikára pazarolta, amely sem új munkahelyeket nem tudott teremteni, sem a gazdasági növekedést nem indította el, de még az adósságot sem csökkentette megfelelő mértékben.
facebook:
0 Komment