2025. április 6. vasárnap van. Vilmos, Bíborka névnapját ünnepeljük.

Az MSZP tudni szeretné, kinek származott magánhaszna az azeri katonatiszt átadásából

Az MSZP szeretné megtudni, kinek és milyen magánhaszna származott az azeri katonatiszt átadásának ügyéből.

 

Szanyi Tibor, a párt országgyűlési képviselője az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében két állítást fogalmaz meg: a kiadatást követő nemzetközi botrányért a politikai felelősség személy szerint Orbán Viktort terheli, illetve, hogy a baltás gyilkos átadása mögött állami haszonról “nincs tudomásunk, állami kárról viszont van”.

Véleménye szerint ebből a két állításból egy kérdés következik: kinek és milyen magánhaszna származott ebből az ügyletből?

“Mivel most már tudjuk, hogy a miniszterelnök morális felelőssége teljes tudatában hozta borzalmasan nehéz helyzetbe a hazáját, továbbá, hogy az olajdiktatúrák teljhatalmú urai köztudottan csak a személyes alkuban hisznek, felszólítjuk a fideszes képviselőket, hogy ne dugják a fejüket a homokba, miközben a néphiedelemben az alvilág szimbólumaként számon tartott kígyó már ott tekeredik a nyakukon!” – írta közleményében a politikus.

Martonyi János külügyminiszter a tárcája által szervezett csütörtöki háttérbeszélgetésen azt mondta: a kormányfő és a kormány döntése között lényegében nincs különbség. Ezért Ramil Safarov átadásának ügyében sincs sok értelme arról vitatkozni, hogy a kormány vagy a miniszterelnök határozott – jelentette ki. Hozzátette: ettől még lehetnek viták a kormányban.

Azt mondta, az üggyel kapcsolatos iratok megtekinthetők. Martonyi János közölte azonban, nem vesz részt a találgatásokban, hogy melyik minisztérium, államszerv milyen álláspontot képviselt az ügyben.

A politikus megismételte: semmilyen pénzügyi-gazdasági megállapodás nem állt az átadás hátterében.

Magyarország augusztus 31-én adta át Azerbajdzsánnak az örmény katonatársa 2004-es budapesti meggyilkolásáért életfogytiglani szabadságvesztésre ítélt Ramil Sahib Safarov azeri katonatisztet, akit hazájában elnöki kegyelemmel azonnal szabadlábra helyeztek. Szerzs Szargszján örmény elnök aznap bejelentette, országa felfüggeszti a diplomáciai kapcsolatokat Magyarországgal. Németh Zsolt, a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szeptember 2-án hivatalába kérette Azerbajdzsán budapesti nagykövetét, akit diplomáciai jegyzékben arról tájékoztatott, hogy Magyarország elfogadhatatlannak tartja Azerbajdzsán lépését.

facebook:

0 Komment

Válasz küldése

Be kell jelentkeznie, a komment írásához.