Rendkívüli képviselő-testületi ülés – Ismertető

A képviselő-testület  rendkívüli ülést tartott Budaörsön szeptember 5-én.

 

Az oktatási rendszer államosítását követően veszélybe kerülnek a budaörsi pedagógusok jelenlegi, kiemelt juttatásai. A képviselő-testület többek között azzal is foglalkozott a szeptember 5-én tartott rendkívüli ülésén, hogyan lehetne megőrizni mindezt a jövőben is.

Napirend előtti hozzászólásában Sánta Áron (Fidesz-KDNP) kérte, hogy erősítsék meg a Kesjár iskola melletti veszélyessé vált hirdetőtáblát.

Becz György (Budaörs Fejlődéséért Egyesület) azt kifogásolta, hogy a Szivárvány utcában felállított utcatáblák elrozsdásodtak és rossz irányba mutatnak.

Wittinghoff Tamás polgármester bejelentette, hogy elkészült a Herman iskola előtt a lámpás gyalogátkelő, és megújult a parkoló is.

Bíró Gyula (Budaörs Fejődéséért Egyesület) a lakótelepen élők véleményét tolmácsolta, miszerint rendkívül zavarja őket a házak tövében megtelepedett vándorcirkusz.
Felhívta a figyelmet arra is, hogy rosszul működik az 1. számú Általános Iskolában az automatikus levegőztető rendszer.

Laczik Zoltán (MSZP) egy visszatérő problémát említett meg. A városban közlekedő kisbuszokat időnként olyan járművekkel helyettesíti a szolgáltató, amelyekre nem lehet babakocsival felszállni.

Czuczor Gergely (Fidesz-KDNP) ismételten szóvá tette, hogy még mindig nem működik a Farkasréti úton a sebességmérő készülék.

Stifft Nándor (Budaörs Fejlődéséért Egyesület) a Komárom és Baross utca sarkán kidőlt jelzőtábla helyreállítását kérte.

Első napirendi pontként módosították a helyi építési szabályzatot a Szabadság út-Lejtő utca-Koszorú utca által határolt területre. Ennek legfontosabb pontja, hogy a jövőben 200 négyzetméternél nagyobb alapterületű épület nem építhető ide.

Ezzel párhuzamosan hatályon kívül helyezték a területre eddig érvényben lévő telekalakítási és építési tilalmat.

A Kőhegy egészére építési tilalmat rendeltek el 2013. február 28-áig. Eddig az időpontig új építési engedély nem adható ki, de kisebb átalakítások, bővítések elvégezhetőek az ingatlanokon. Kálóczi Imre (Fidesz-KDNP) a Kőhegy rossz állapotával indokolta előterjesztését. A jövő év elejéig kidolgozzák a helyi építési szabályzat módosítását, ami megakadályozza a további veszélyes méretű beépítéseket.

A testület felterjesztési jogával élve új járás létrehozását kezdeményezi, ugyanis mint ismeretes, egy nemrégiben közzétett jogszabály szerint a jövőben Budaörs a Budakeszi járáshoz tartozik majd. Ez az új helyzet különböző ügyek intézése esetén irreális terheket róhat a Budaörsön élőkre, hiszen mind gépjárművel, mind tömegközlekedéssel meglehetősen körülményesen közelíthető meg Budakeszi. A határozati javaslatban arra kérik a kormányt, hogy fontolja meg és vizsgálja felül döntését, egyúttal kezdeményezik, hogy Budaörs székhellyel jöjjön létre új járás, Biatorbágy, Budaörs, Herceghalom és Törökbálint települések részvételével.

Szintén a közigazgatási rendszer tervezett átalakításával kapcsolatban fogalmazott meg egy állásfoglalást a képviselő-testület, amelyben az ellen tiltakoznak, hogy az építésfelügyeleti hatóságot Budaörs helyett a Budakeszi önkormányzat jegyzőjéhez kívánják telepíteni. Mindez azt eredményezhető, hogy bizonyos ügyek intézéséhez Budakeszire kell utazni, esetleg olyan ügyintézők végeznek helyszíni bejárásokat Budaörsön, akiknek egyáltaán nincsen helyismeretük. Ugyancsak aggályosnak tartják, hogy olyan képesítési előírásokat tartalmaz az említett kormányrendelet tervezet, amely a jelenlegi, nagy rutinnal rendelkező ügyintézők többségét kizárná ebből a munkakörből.

Ezt követően nyilatkozatot fogadott el a testület, amely főként arra irányul, hogy az oktatási rendszer államosítása nyomán ne kerüljenek anyagilag rosszabb helyzetbe a budaörsi tanárok, és valamilyen módon biztosítsák számukra az eddigi juttatásaikat. Mint ismeretes az itt dolgozó oktatók bére jóval az országos átlag fölött van, mint ahogyan az a teljesítmény is, amit a város iskolái nyújtanak. A közoktatási rendszer átalakítása nyomán jövőre már az államtól kapják a bért a tanárok, méghozzá országosan egységesen. A testület határozata felkéri a Közoktatási-, Művelődési-, Ifjúsági és Sport Bizottság elnökét, valamint a Városfejlesztési Tanácsnokot, hogy még a szeptemberi rendes testületi ülésig keressenek olyan jogi megoldást, amely lehetővé teszi, hogy a budaörsi pedagógusok megkapják jövő januártól is az eddigi kiemelt juttatásaikat.
Egyúttal elkötelezte magát a testület, hogy az oktatási intézményeket a lehetőségei szerint ugyanolyan szinten fogja üzemeltetni, mint eddig.

Ugyancsak a törvényi változások kapcsán fogadtak el egy határozatot, amelyben Budaörs Város Önkormányzatának Képviselő-testülete felkéri a polgármestert, hogy a 2013. január 1. napjától állami fenntartásba kerülő köznevelési intézmények feladatellátását szolgáló, az önkormányzat illetékességi területén lévő és tulajdonában álló ingatlan- és ingó vagyon működtetésével kapcsolatos kötelezettség hatékony teljesítése érdekében vizsgálja meg a működtetői feladatok és az önkormányzati tulajdonban álló gazdasági társaságok feladatköreinek összehangolási lehetőségeit, valamint a gazdasági társaságoknál és a továbbra is önkormányzati fenntartásban maradó intézmények működésének hatékonyságát fokozó egyéb lehetőségeket.
Kálóczi Imre, mint az egyik előterjesztő, indoklásként elmondta, hogy szeretnék, ha az intézmények karbantartásáért felelős cégek magasabb színvonalon és esetleg olcsóbban is végeznék a jövőben ezt a feladatot.
Wittinghoff Tamás úgy vélte, hogy tervezett vizsgálatra szánt 4 millió forintot nem fontos elkölteni, hiszen a hivatalban dolgoznak olyan szakemberek, akik a munkaidejükben is meg tudják ezt oldani. Ráadásul már jó ideje folyik is a felkészülés a jogszabályi változásokból adódó új helyzetre.

Sánta Áron (Fidesz-KDNP) kezdeményezte a Hunyadi János emlékpark átépítését. Indoklása szerint a Budaörs főutcáján lévő park jelenlegi kialakítása nem felel meg a lakók által támasztott igényeknek. Az eredeti előterjesztésben 38.1 millió vagy 25.4 millió forint szerepelt a kivitelezési költségekre.
Wittinghoff Tamás szerint olyan problémákkal küzd a város, ami nem indokolná, hogy most ilyesmire költsenek pénzt.
A testület egyelőre azt szavazta meg, hogy megvizsgálják a park helyzetét, és becslés készül az átalakításhoz szükséges költségekről.

Másfél millió forintot szabadított fel a testület a Temesvári és a Tavasz utca egy-egy szakaszán járdaépítésre.

Határozatot hoztak a városközpont rövid-, közép- és hosszútávú fejlesztési terveivel kapcsolatban. Eszerint felkérik a polgármestert, hogy készíttesse el a városközpont rehabilitációs tervét, ami vonatkozna az önkormányzati tulajdonú ingatlanok homlokzati felújítására, a középületek, zöldfelületek átépítésére, a Posta épületére, és az egyházzal történt előzetes tárgyalásokat követően a plébániatemplom felújítására is. A tervezésnek a városközpont környékére is ki kell terjednie.

Módosították a város egészségügyi és szociális fejlesztési tervéről szóló tanulmány elkészültének határidejét.

Sánta Áron (Fidesz-KDNP) javaslatára 200 ezer forinttal támogatták bizottsági keret terhére az ELTE-BEAC Football szakosztályát. A képviselő a saját keretéből 54 ezer forintot biztosít ugyanerre a célra.
A polgármester önmérsékletet kért a támogatások terén, különösen olyan esetekben, amikor nem is budaörsi szervezetről van szó.

Megvizsgálja a testület a gyermekek napközbeni ellátását végző dolgozók étkezési támogatásának további lehetőségeit.

Ezt követően zárt ülésen folytatta munkáját a képviselő-testület.

 

 

A képviselő-testület létszáma (a polgármesterrel együtt): 15 fő

 

A képviselő-testület összetétele:

Budaörs Fejlődéséért Egyesület: 5 fő

Fidesz Magyar Polgári Párt: 8 fő

Jobbik Magyarországért Mozgalom: 1 fő

Magyar Szocialista Párt: 1 fő

(Forrás: budaors.hu)

facebook:

0 Komment

Válasz küldése

Be kell jelentkeznie, a komment írásához.