Két elektromos rollert loptak el egy budaörsi házból
- Budaörsi Infó
- 2026 május 14.
(Budaörs, 2026. május 14. – Budaörsi Infó) Betörésről számolt be egy budaörsi lakos a közösségi oldalon május 13-án: a bejegyzés szerint a Kőhíd utcában jutottak be egy ingatlan területére, ahonnan két elektromos rollert vittek el.
A zárt kapu ellenére is bejutottak
A károsult a Facebookon azt írta, hogy a házukhoz betörtek. Mint fogalmazott, a kapu alacsony, de zárva volt, ennek ellenére az elkövető vagy elkövetők bejutottak az ingatlan területére.
A bejegyzés szerint két darab Xiaomi Electric Scooter 4 Lite típusú elektromos rollert loptak el. A károsult képet is közzétett a rollerekről:

Segítséget kérnek a lakóktól
A károsult azt kéri, hogy aki látja a rollereket, vagy bármilyen információval rendelkezik az üggyel kapcsolatban, jelezze ezen a linken:
https://www.facebook.com/groups/budaorsiek/permalink/882362438210541/
Ilyen esetekben különösen hasznos lehet, ha a környéken élők átnézik az adott időszakban készült kapukamera-, csengőkamera- vagy autós fedélzeti kamera-felvételeket. Sokszor egy gyanús mozgás, jármű, időpont vagy irány is segíthet az eltűnt értékek megtalálásában.
Érdemes a rendőrségen is bejelentést tenni
A közösségi segítség fontos lehet, de lopás vagy betörés esetén mindenképpen célszerű rendőrségi feljelentést is tenni. A rollerek esetében érdemes összegyűjteni minden azonosításhoz szükséges adatot: a típust, a színt, a gyári számot, a vásárlási dokumentumokat, korábbi fotókat, valamint bármilyen egyedi sérülést vagy jellegzetességet.
Ha valaki felismeri a rollereket, vagy érdemi információja van, ne próbáljon önállóan intézkedni, hanem jelezze a károsultnak, illetve szükség esetén a rendőrségnek.
(Budaörsi Infó / Forrás: helyi közösségi bejegyzés)
facebook:















0 Komment