Pályázat villámvédelmi rendszerek korszerűsítésére, szabványosítására Budaörsön
- Budaörsi INFÓ
- 2021 július 16.
(Budaörs, 2021. július 16. – Budaörsi Infó) Az iparosított technológiával épült társasházak villámvédelmi rendszerei korszerűsítésének, szabványosításának támogatására pályázatot hirdet Budaörs Város Önkormányzata.
Budaörs Város Önkormányzata (a továbbiakban: Önkormányzat) a Képviselő-testület 9/2021. (VI.30.) ÖKT számú határozata alapján pályázatot hirdet az iparosított technológiával épült társasházak villámvédelmi rendszerei korszerűsítésének, szabványosításának helyi támogatására.
I. A támogatás formája és célja
A támogatás formája utólagos finanszírozású, vissza nem térítendő támogatás, amelynek célja az iparosított technológiával épült társasházak villámvédelmi rendszerei korszerűsítésének, szabványosításának támogatása.
A pályázat szempontjából iparosított technológiával épült lakóépületeknek minősülnek a panel, blokk, alagútzsalu ill. öntött technológia felhasználásával, vasbeton vázas és egyéb iparosított technológiával készült épületek.
II. A pályázók köre
A felhívásra pályázatot a Budaörs Város közigazgatási határain belül elhelyezkedő, iparosított technológiával épült társasházak, lakásszövetkezetek nyújthatnak be. Minden pályázó csak egy pályázatot nyújthat be.
Nem nyújtható támogatás:
a) annak a természetes személynek vagy szervezetnek, aki (amely) az államháztartásról szóló törvényben meghatározottak szerint nem lehet támogatási jogviszonyban kedvezményezett;
b) annak a szervezetnek, amely nem felel meg a rendezett munkaügyi kapcsolatok követelményének;
c) annak a szervezetnek, amely a köztulajdonban álló gazdasági társaságok takarékosabb működéséről szóló törvényben foglalt közzétételi kötelezettségének nem tett eleget;
d) annak a szervezetnek, amely a nemzeti vagyonról szóló törvény szerint nem minősül átláthatónak;
e) annak a szervezetnek, amely jogerős végzéssel elrendelt felszámolási, csőd-, végelszámolási, vagy egyéb – a megszüntetésére irányuló, jogszabályban meghatározott – eljárás alatt áll;
f) annak a természetes személynek vagy szervezetnek, akinek (amelynek) esedékessé vált és meg nem fizetett adótartozása – ideértve az önkormányzati adóhatóság hatáskörébe tartozó adókat is – , valamint járulék-, illeték- vagy vámtartozása van;
g) annak a szervezetnek, amely nyilvántartásba vételére, vagy beszámolójának elfogadására és letétbe helyezésére vonatkozó jogszabályi kötelezettségének nem tett eleget;
h) annak a természetes személynek vagy szervezetnek, aki (amely) a támogatási döntés tartalmát érdemben befolyásoló valótlan, hamis vagy megtévesztő adatot szolgáltatott vagy ilyen nyilatkozatot tett;
i) annak a természetes személynek vagy szervezetnek, akinek (amelynek) a külön rendeletben vagy pályázati kiírásban meghatározott mértékű saját forrás nem áll rendelkezésére, továbbá azt nem igazolja, vagy arról nem nyilatkozik;
j) annak a természetes személynek vagy szervezetnek, aki (amely) az e rendeletben, külön rendeletben vagy pályázati kiírásban meghatározott nyilatkozatokat nem teszi meg, dokumentumokat nem nyújtja be, vagy a megtett nyilatkozatát visszavonja,
k) annak a természetes személynek vagy szervezetnek, aki (amely) az Önkormányzat által a támogatási döntést megelőző három éven belül nyújtott támogatással összefüggő beszámolási kötelezettségének határidőben nem vagy nem megfelelő módon tett eleget, a támogatás visszafizetésére kötelezték.
III. A támogatott tevékenységek köre
A pályázat keretein belül kizárólag iparosított technológiával épült társasház villámvédelmi rendszereinek korszerűsítése, szabványosítása támogatható.
A munkálatok előkészítése (pl. tervezés, felmérés) önállóan nem, csak a kivitelezést is magába foglaló projekt részeként támogatható.
Pályázni csak a kereskedelmi forgalomból beszerzett új berendezések és anyagok felhasználásával történő munkavégzéssel lehet.
IV. Pályázattal elnyerhető támogatás formája és mértéke
A pályázattal elnyerhető támogatás utólagos finanszírozású, vissza nem térítendő támogatás, amely az Önkormányzat által meghatározott keret erejéig nyújtható. A támogatás mértéke a teljes elszámolható beruházási költség 50%-a, de legfeljebb 500.000 Ft.
Az önrész a teljes elszámolható beruházási költség önkormányzati támogatással nem fedezett része, amelyet a pályázónak kell biztosítania. A pályázónak legalább a teljes elszámolható beruházási költség 50%-ának megfelelő, vagy ha az az 1.000.000 Ft-ot meghaladja, a maximálisan nyújtható 500.000 Ft-os támogatás feletti összeggel kell rendelkeznie önrészként.
Az önrész lehet készpénz, bankbetét, hitel, vagy hitelígérvény, vagy más forrásból kapott támogatás.
Ha a pályázónak a támogatásból finanszírozott projekttel kapcsolatban nincs ÁFA visszaigénylési jogosultsága, akkor a támogatás számításának alapja a projekt ÁFÁ-val növelt, bruttó elszámolható költsége.
Ha a pályázó ÁFA visszaigénylésre jogosult, akkor a támogatás számításának alapja a beruházás nettó elszámolható költsége.
A támogatás céljára igénybe vehető keret összeg 10.000.000 Ft, amely Budaörs Város Önkormányzata Képviselő-testületének Budaörs Város Önkormányzata 2021. évi költségvetéséről szóló 7/2021.(II.26.) önkormányzati rendelete 7/a mellékletének „5. Iparosított technológiával épült társasházak villámvédelmi rendszerének korszerűsítésére nyújtott pályázati támogatás” megnevezésű során rendelkezésre áll.
A pályázatról bővebb információt találnak ide kattintva.
(Budaörsi Infó/budaors.hu)
facebook:
0 Komment