XV. Virágok vetélkedése Budaörsön (képek)
- Budaörsi INFÓ
- 2016 május 04.
(Budaörs, 2016. május 4. – Budaörsi Infó) 2016. május 3-án tartották a Virágok vetélkedése gálaestjét és a fellépők zsűrizésére is ekkor került sor. A helyszínt Budaörsön, a megszokottakhoz híven, a Jókai Mór Művelődési Központ biztosította.
A Virágok vetélkedése rendezvényt több helyszínen tartották meg: a budapesti Domokos Pál Péter Általános Iskolában és a budaörsi Jókai Mór Művelődési Központban.
Tündik Tamás, a Gyepűk Népe Alapítvány elnöke, a rendzvény szervezője a Budaörsi Infónak elmondta, hogy az idén ünnepli 15-dik születésnapját a vetélkedő, így jubileumi műsorral készültek a jeles alkalomra.
„Rengeteg határon túli vendég érkezett most hozzánk, számszerűen 55 fellépő, Budaörs és környékéről pedig 60 énekes énekelt az est folyamán.
Nagyon hálás vagyok minden segítőmnek, szponzorunknak, aki támogatott minket!”
Az énekesek a Jókai Mór Művelődési Központ színház- és Galéria termében mutatták be a két, három-három tagú zsűrinek a tudásukat.
A zsűritagok: dr. Gerzenics Magdolna népzenekutató; Domokos Mária, a Zenetudományi Intézet munkatársa; Havai Viktória népdalénekes, Csoma Gergely szobrász, fotóművész; Sebestyén Józsefné és Boldizsárné Anna, a Kisdorogi Székely Hagyomány Egyesülettől, valamint Szilágyi Angelika népdalénekes Moldvából.
Minden fellépő ajándék könyvcsomagot és oklevelet kapott.
Az estet gálaműsor zárta, amit Wittinghoff Tamás, Budaörs polgármestere nyitott meg.
Wittinghoff Tamás megnyitó beszédében először gratulált Tündik Tamásnak, a rendezvény kitalálójának, aki immár másfél évtizede fáradhatatlan szervezője a Virágok vetélkedésének, a gyermekek és fiatalok Kárpát-medencei találkozójának.
Tündik Tamás januárban, a Magyar Kultúra Napján kapta meg a Csokonai Vitéz Mihály Alkotói Díjat. Míg április elején a Táncház-érmet vehette át kiemelkedő néptáncos és néptánc-pedagógusi munkája, valamint a táncház mozgalom érdekében végzett kimagasló tevékenysége elismeréseként.
Tündik Tamás 40 éve tanít különböző táncházakban, így a Budaörsi Szélrózsa Néptánc Együttesünknél is, ahol 23 éve dolgozik. Megalakulása óta vezeti a Gyepük Népe Alapítványt.
„Az idei hatnapos programra – amely április 30-án kezdődött, és május 5-ig tart –, a Kárpát-medence sok részéről érkeztek a versenyzők. A vendégek egy része budaörsi családoknál szállt meg, akiknek külön megköszönöm e nemes hozzájárulásukat” – mondta el Wittinghoff Tamás.
„Sajnálom, hogy a rendezvény fővédnöke, Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes ma nem lehet itt velünk, mert azt olvastam tőle, hogy “Az Úristen az embert ide helyezte, ebbe a világba, mint egy kertbe, hogy kertészként gondozza azt. A vadász kezében a fegyver pontosan az, ami a kertész kezében a metszőolló”.
Ha itt lenne, biztosan arra kérném, ezúttal tegyük le a puskát és még a metszőollót is, és hagyjuk, hadd virágozzék szabadon száz virág!”
Nagy köszönet a szervezőknek, hogy ezt ismét lehetővé tették. És persze hála azoknak a gyerekeknek és kísérőiknek is, akik vállalták az utazással és szerepléssel együtt járó nehézségeket.
A fellépőknek, a szervezőknek és a nézőknek egyaránt kívánom, hogy legyen számukra felejthetetlen ez a nap.”
A megnyitóbeszédet követően pedig elkezdődött a gálaműsor, melynek keretében a legkiválóbb énekesek és táncosok mutatták be tudásukat a nagyérdeműnek.
(Budaörsi Infó)
facebook:
0 Komment